На Житомирщині у новорічну ніч працюватимуть 96 бригад швидкої допомоги

2020-12-31, 16:45
  0     0


У новорічну ніч у Житомирській області працюватимуть 96 бригад швидкої медичної допомоги – це на чверть більше, ніж у звичайний період.

Про це розповів медичний директор обласної екстреної медичної допомоги Віктор Гриньов. За його словами, поліклініки та амбулаторії у святкові вихідні дні не працюватимуть, тому навантаження на екстрену медичну допомогу зросте. У чергуванні в новорічну ніч будуть задіяні всі бригади швидкої допомоги.

"У новорічну ніч будуть працювати 96 бригад в області. Це передбачає створення новорічного наказу, в якому передбачено кількість бригад, персоналу, кількість додаткового обладнання. В тому числі і перев'язувального матеріалу, наркотичних засобів і знеболювальних. За багато років напрацьовувався цей механізм, як правило він спрацьовує. Єдине, що може бути не так, то це людський фактор. Ми живемо в епоху коронавірусу. Через це ось людина працює, а завтра вона захворіла і не виходить на роботу. Такі випадки потребують корекції".

На Житомирщині у новорічну працюватимуть 96 бригад швидкої допомоги

Фельдшерка Майя Денисюк розповідає, що втретє зустрічає новий рік на роботі, адже понад 3 роки працює в кардіологічній бригаді швидкої допомоги:

"Одного разу було, що зустрічали новий рік в дорозі, тому що нас викликали на температуру 37,8 на без двадцяти 12 ночі. Було рятували життя, в минулому році було у нас 3 успішні реанімації. І в подальшому я знаю точно, що 2 з цих людей цілком нормально живуть".


На Житомирщині у новорічну працюватимуть 96 бригад швидкої допомоги

У новорічну ніч чергові у першу чергу направлятимуть швидку допомогу в громадські місця і на випадки, де є загроза життю, розповідає диспетчерка екстреної медичної допомоги Тетяна Мокрянська:

"Якщо людина дійсно задихається, у неї є пульсиметр, яким вона міряє сатурацію, і в неї дійсно низька сатурація, нижче 53, тоді ми навіть знімаємо бригаду з виклику, але не критичного, тобто де немає загрози життя. А тут є загроза життя, тому сюди і направляємо бригаду".

На Житомирщині у новорічну працюватимуть 96 бригад швидкої допомоги

Тетяна Мокрянська каже, що дзвінків під час чергування у святкові дні вдвічі більше, ніж у звичайні. Крім того, до графіку додаються хибні виклики:

"В 23.55 надійшов дзвінок, що мені дуже погано, тошнота, запаморочення, так ми прийняли цей виклик. А виклик виявився хибний. Хотіли побачити, як бригада екстреної допомоги спрацює на святкові дні".

Диспетчерка обласної екстреної медичної допомоги Валентина Тюрмєнко каже, що часто телефонують п'яні люди:

"Багато викликів, де і сваряться нецензурними словами, то ми просимо дуже, щоб не займали службовий телефон, тому що є люди, які дійсно потребують невідкладної допомоги".

За словами медичного директора Віктора Гриньова, на балансі обласного центру екстреної медичної допомоги 200 автомобілів. Понад 50 з них потребують списання, а майже 30 немає сенсу ремонтувати. Він каже, що за минулий рік центр отримав від благодійників 11 нових автомобілів, а цьогоріч за гроші центру придбали ще 20.

Джерело Суспільне

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0