Мер Житомира розповів про меморандум, яким Уряд знизить ціну на газ для теплокомуненерго

2021-02-09, 09:00
  0     0


Як повідомляє Житомир.info з посиланням на мера Житомира Сергія Сухомлина, на 9 лютого заплановане підписання урядового меморандуму, який передбачає зниження ціни на газ та його транспортування для підприємств теплокомуненерго, що дасть можливість зменшити тарифи на тепло для житомирян.

«Уряд три тижні тому прийняв рішення і зафіксував ціну на газ для населення на рівні 6,99 грн/куб.м і знизив вартість транспортування газу. Але в цій постанові Уряд не встанови ціну на газ для підприємств ТКЕ (теплокомуненерго), які обслуговують майже половину населення в місті Житомирі. Всі тарифи, які в нас є, прийняті по ціні газу 7 300 грн (за 1 тис. куб.м) і при ціні транспортування газу 1,76 грн. Кожен місяць «Нафтогаз» виставляє ціну на газ і, фактично, від цього залежить, які будуть тарифи в тому чи іншому місяці. Зазвичай ціна на газ виставляється в кінці місяця, а тариф починає діяти з 1 числа наступного місяця. Ми підняли це питання на Асоціації міст України (АМУ), я і ще декілька мерів були ініціаторами цього, і була перша зустріч з прем’єр-міністром, на якій нам обіцяли так само зафіксувати ціну 6,99 грн для підприємств ТКЕ», - пояснив Сергій Сухомлин.

Він зауважив, що за три тижні зрушень в цьому напрямку не відбулося, але вранці 8 лютого відбулися збори правління АМУ, де домовилися, що обіцяний меморандум буде підписаний 9 лютого. За словами мера Житомира, в меморандумі Уряд обіцяє зафіксувати ціну для на газ теплокомуненерго на рівні 6,99 грн і знизити вартість транспортування до 1,30 грн.

«Але «Нафтогаз» буде виставляти ті рахунки, які в нього є, з комерційною ціною. За січень «Нафтогаз» ще не виставив рахунки, це вперше таке відбувається, вони чекають підписання цього меморандуму. Прогнозована ціна на газ за січень – 8400 грн, хоча у нас прогнозовані тарифи встановлені на 7300 грн. На лютий, за розрахунками «Нафтогазу», тариф становитиме 10 300 грн. Якщо не буде підписання цього меморандуму, то платіжки зростуть ще на 20-30% мінімум», - наголосив Сухомлин.

Мер Житомира також зауважив, що містам невигідні високі тарифи, бо кошти, які надходять на рахунки комунальних підприємств, відразу автоматично йдуть на оплату газу, його транспортування, електроенергії, підприємству залишається лише 7%.

«Міста зацікавлені в зниженні тарифів. Минулого року ми п’ять разів за опалювальний сезон збирали виконком і, як тільки нам давали меншу ціну на газ, зменшували тарифи, бо чим менший тариф, тим більше людей платить. А всі борги теплокомуненерго потім перекладаються, фактично, на міський бюджет, і ми повинні їх компенсувати з міського бюджету. Тому мери міст зацікавленні в зниженні цього тарифу. Якщо завтра буде підписаний меморандум, то ми відразу проведемо виконком і знизимо тариф на цю різницю – з 7300 до 6990 і на різницю в транспортуванні газу. Буде формуватися борг і в меморандумі прописано, що Кабмін бере на себе відповідальність до 1 вересня наступного року розробити механізм і компенсувати «Нафтогазу» цю різницю ціни на газ. В меморандумі чітко прописано, що ці борги не перекладаються на місцеві бюджети», - зазначив мер.

Сергій Сухомлин пообіцяв в разі підписання меморандуму 9 лютого цього ж дня або наступного зібрати засідання міськвиконкому і знизити тарифи на тепло для житомирян.
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0